"Привет и поздрави от морската ни столица Сталин"
Всъщност това не е неновина, а истинска история:
За цели седем години красивият ни (и клет, разбира се) град Варна е носил името на съветския сатрап. По повод 70-ият му рожден ден. Официалната постановка гласи, че: "На 15 декември 1949 г., три дни преди рождения ден на Сталин, в няколко варненски завода се провеждат масови събрания на индустриални работници, на които единодушно е приета резолюция, с която се настоява Градският народен съвет да вземе решение за преименуване на Варна."
![]() |
| Някой няма ли да се появи, да ни разкаже някоя красива история за баничките по 15 стотинки? |
След като извергът умира през '53 година в Москва им трябват 3 години да си преподредят порциите и да решат кой ще има то*ките да заяви на руснаците какъв точно гнусен тип е бил сталюгата, колко са жертвите на собственият му страх, злоба, жестокост и неспособност. По каквото виждаме, излиза, че и до днес не са намерили кой да обясни и разкаже какво хубаво (а и доста продуктивно) другарство с другия тоталитарен, мустакат сладур с ментални дефицити си имаха и как си рисуваха лакеите им по картата на Полша.
След това знаете: единият се оказва по-зъл, а другият по-наивен.
А Варна си връща вековното име, разбира се, доброволно!


Няма коментари: