Ads Top

"Привет и поздрави от морската ни столица Сталин"

Всъщност това не е неновина, а истинска история:

За цели седем години красивият ни (и клет, разбира се) град Варна е носил името на съветския сатрап. По повод 70-ият му рожден ден. Официалната постановка гласи, че: "На 15 декември 1949 г., три дни преди рождения ден на Сталин, в няколко варненски завода се провеждат масови събрания на индустриални работници, на които единодушно е приета резолюция, с която се настоява Градският народен съвет да вземе решение за преименуване на Варна."
Рисувана с акварел Пощенска картичка с "гледки от Сталин" от времето когато Варна е носела името на диктатора,
Пощенският плик за картичката "с изгледи от Сталин", на който е отпечатана цената 4.80 лв
Някой няма ли да се появи, да ни разкаже някоя красива история за баничките по 15 стотинки? 
Абсолютно уверени сме, че напълно доброволно и самодейно са се взели работниците, изненадани сме, че са само 15 завода, а не всички в околията, а може да са им трябвали доброволци и за други масовки.

След като извергът умира през '53 година в Москва им трябват 3 години да си преподредят порциите и да решат кой ще има то*ките да заяви на руснаците какъв точно гнусен тип е бил сталюгата, колко са жертвите на собственият му страх, злоба, жестокост и неспособност. По каквото виждаме, излиза, че и до днес не са намерили кой да обясни и разкаже какво хубаво (а и доста продуктивно) другарство с другия тоталитарен, мустакат сладур с ментални дефицити си имаха и как си рисуваха лакеите им по картата на Полша.
След това знаете: единият се оказва по-зъл, а другият по-наивен.
А Варна си връща вековното име, разбира се, доброволно! 


под знака на ☭




Няма коментари:

Търсене в този блог

Изображенията в темата са от TrapdoorMedia. Предоставено от Blogger.