105 години от Междусъюзническата война - епизод на ИСТОРИЯ.BG (2018) ЪѪѢ
„Офицери, подофицери и войници! Изтощени и уморени, но не и победени, ние трябваше да свием своите славни знамена за по-добри дни.“ – Из слово на цар Фердинанд пред завръщащите се войници след Междусъюзническата война от 1913 г.
Как се стига до Първата национална катастрофа и защо политиците ни не успяват да се справят с дипломацията при разпределянето на Македония след победата на Балканския съюз срещу Турция в Балканската война (1912 г.)?
Оправдано ли е настъплението на Българската армия срещу сръбските и гръцките позиции в Македония от 16-17 юни 1913 г.?
Каква е ролята на Великите сили?
На кого е вината за загубата на Македония?
източник: ЪѪѢ
Няма коментари: