ковид-19 от космоса
Поредица от сателитни снимки показва въздействието на огнището на коронавирус отгоре, като пътищата са празни, местата за поклонничество са пустеещи и нови болници се появяват в Китай. Въздушните снимки, публикувани от базираната в Колорадо компания за космически технологии Maxar, показват обикновено
Снимка над светилището на Хазрат Масуме в Кум показва едно от най-светените места на Иран на практика празно, след като страната се превърна в център на вируса в Близкия Изток. От другаде, на площада в Пекин Тиананан има само няколко коли, които минават, докато туристите до голяма степен отсъстват извън миланското Дуомо и площад в Токио Дисниленд, след като и двамата бяха затворени поради опасения от вируси. Снимки на Ухан също показват сайтовете, в които наскоро били изградени съвсем нови болници, които да се справят с огромния брой пациенти с вируси.
![]() |
| QOM, ИРАН, Храмът Хазрат Масуме в светия град Кум е далеч по-празен на 1 март (отдолу), отколкото беше на 25 септември (отгоре) |
![]() |
| DISNEYLAND, TOKYO, Тематичният парк в Япония е затворен заради епидемията от вируса, снимка от 1 март (отдолу) и снимка от 1 февруари (отгоре) |
![]() |
| TIANANMEN SQUARE, BEIJING, Здрава тълпа хора се стича около емблематичният площад на 21 февруари миналата година (горно изображение), но на 11 февруари тази година площадът беше почти пуст |
източник:





Няма коментари: