Ads Top

Българите от Западните покрайнини след Ньойския договор - епизод на ИСТОРИЯ.BG (2017) ЪѪѢ



Когато пътуваме на Запад и преминем през ГКПП Калотина на сръбска територия, то ние отново сме в България – "Отвъдната България", която ни бе отнета през 1919 г., поради недалновидността на архитектите на Версайския мирен договор и тяхната политика "победените ще платят за всичко".

Рядко сме се замисляли каква е съдбата на сънародниците ни от Западните покрайнини след Ньойския договор! В следващия епизод на "История.bg" ще проследим тяхната зла участ през изминалите 100 години на чуждо управление и ще разберем как са отстоявали българския си род и език, с какво са се преборили.
източник: ЪѪѢ 



Няма коментари:

Търсене в този блог

Изображенията в темата са от TrapdoorMedia. Предоставено от Blogger.