Празник на Студентския дом.
Със заповед на министъра на образованието от 2002 г., 30-и май е обявен за Празник на Студентския дом.
На тази дата през 1931 г. е положен основният камък на сградата на Студентския дом на пл. Народно събрание 10.
89 години по-късно, Националният студентски дом продължава да изпълнява мисията си, а именно - да бъде средищен център за задоволяване на културните и социални потребности на българските студенти.
Честит празник!
Няма коментари: