Кмете, какво чакаш?
Шефът на ОДМВР подаде оставка, какво чака кмета?
Допускането на симпатизанти и членове на ДПС, които са отишли на плажа в Росенец за да изразят подкрепата си към почетният председател на партията господин Ахмед Доган в деня, в който други български граждани са заявили посещение на плажа (публична държавна собственост) е "тактическа грешка". Доста старание виждам аз в тази повече тактическа, отколкото грешка постановка.
Защо едни български граждани решават, че лидерът им и позицията му заслужават защита в отговор на желанието други български граждани да отидат на плаж или посетят коя да е българска територия и по тоя начин упражнят конституционното си право остава загадка.
Отговорността за това, което (ще) се случи днес на плажа Росенец е изцяло в ръцете на кмета на Бургас и на шефа на ОДМВР, но виждайки (без)действието им в изпълнението на тая задача не остава друго освен да се надявам и да призова българските граждани да не се поддават на провокации и да изпълняват разпорежданията на органите на МВР-Полиция, Жандармерия, да пазят собствените си живот, здраве и безопасност, да пазят и останалите.
Приятели, граждани, бъдете разумни, счупете им нареденият сценарий.
Приятели, колеги от МВР и другите служби заети с охраната, вие сте между чука и наковалнята в тая нелепа ситуация за пореден път. Докато виждаме колко може да се разчита на политическото и неполитическото ръководство на МВР да организира работата и задачите ви, да пази вашият живот, здраве, безопасност, неприкосновеност и чисто човешко достойнство в порядък, остава във ваши ръце и във вашият професионализъм. Бъдете здрави, разумни и работете така, както знам, че можете - покривайки високи професионални стандарти, уважавайки Конституцията, правовия ред и човешкото достойнство.
Разум и достойнство и от трите страни на сцената, пардон барикадата. Да живее България!
☭

Няма коментари: