Какво се случва в Беларус знаят само дедо Бог и Президентът (???) Лукашенко
Не знаем много за случващото се в Беларус днес. Няколко сигурни неща:
-резултатите от (заплатеното от правителството) социологическо проучване, според което Лукашенко взема 6-ти мандат с победа (80%) изкараха хиляди граждани по улиците на големите беларуски градове
-официални резултати и протоколи няма (???)
- редките видео и фотоматериали достъпни към момента показват ОМОН в сцени на насилие и стълкновения с протестиращите, твърди се че хиляди са задържани
Изглежда, че Минск е град под блокада:
☭

Няма коментари: