Ads Top

ИСТОРИЯ.BG: “Преселението на българите” (18-19 век)

През 1829 г. 100 хил. души напускат България и се заселват в Южна Русия. Масовата емиграция е защитна реакция срещу репресиите, но и политика на Русия за заселване на юга й с християни-бежанци от Балканите.


източник: YouTube



Няма коментари:

Търсене в този блог

Изображенията в темата са от TrapdoorMedia. Предоставено от Blogger.