ИСТОРИЯ.BG: “Преселението на българите” (18-19 век)
През 1829 г. 100 хил. души напускат България и се заселват в Южна Русия. Масовата емиграция е защитна реакция срещу репресиите, но и политика на Русия за заселване на юга й с християни-бежанци от Балканите.
☭
източник: YouTube
Няма коментари: