Ads Top

Приятелчетата Сталин и Хитлер и парадът им в Брест.

На 22 септември 1939 г. по случай предаването на град Брест от Вермахта на Червената армия, съгласно договореното месец по-рано в Москва по пакта Рибентроп-Молотов се провежда съвместен парад на Вермахта и Червената армия в Брест


По главната улица на Брест преминава 19-и моторизиран корпус на Вермахта (с командир генерал от танковите войски Хайнц Гудериан), непосредствено последван от 29-а танкова бригада Червената армия (с командир комбриг Семьон Кривошеин).

Парадът завършва с тържествено спускане на флага със свастиката на Нацистка Германия и издигането на съветското знаме със сърпа и чука, символизирайки мирното предаване и приемане на контрола над историческия град



източник: YouTube



Няма коментари:

Търсене в този блог

Изображенията в темата са от TrapdoorMedia. Предоставено от Blogger.