Социалистическата Народна Република България през лятото на 1985 г. - видео обзор ЪѪѢ
Социалистическата Народна Република България през лятото на 1985 г.
За всички, които пускат въздишки адресиращи това колко подредено изглежда всичко, пък колко ново и колко евтино (в случай, че не е "безплатно"), моля, забележете, че видеото е с рекламна, туристическа насоченост.
"Сюжетът" преследва група хора и тяхното пътуване из България. Макар да започва с морски кадри в 1:26 видеото ни праща в Хижа "Странджа" и изглежда, че пътешествието продължава по Черноморското крайбрежие в посока юг-север и минава през всички тогавашни курорти, доста от по-малките селища по морето и разбира се включва град Бургас, където е най-големият черноморски порт на страната, а също и Варна - седалище на българсите ВМС и Адмиралтейството.
Доста скучничко, но пък дава възможност да се види как са изглеждали всички тези места преди комунизмът да си отгледа "демокрация", в чиито условия да излива бетон на воля.
☭
източник: ЪѪѢ
Няма коментари: